۱۳۹۲ شهریور ۸, جمعه

سندیکای کارگران فلزکارمکانیک وهیات بازگشایی سندیکای کارگران نقاش و تزیینات ؛ می نویسند !برادران زندانی ما یاری شما را می طلبند!

آنچه در ماههای اخیر برای کارگران زندانی اتفاق می افتد ،نگران کننده است.پس از فراخوان 20/5/1392 سندیکاهای کارگری فلزکارمکانیک و نقاش و خانواده های اسالو و جراحی ،هنوز هیچ اقدامی در جهت اعزام رضا شهابی جهت مراقبت های پزشکی به بیرون از زندان مشاهده نمی شود.
برخورد نامناسب مامور زندان با محمدجراحی در بیمارستان تبریز در تاریخ 26/5/1392 باعث شد که محمدجراحی در اعتراض به این برخورد نامناسب ،بدون هیچگونه اقدام پزشکی به زندان باز گردانده شود.
بهنام ابراهیم زاده کارگر کارخانه ،پدر نیما ابراهیم زاده است.نیما به دلیل ابتلا به سرطان تحت درمان قرار دارد وبودن پدرش درکنار او جزو حقوق انسانی است.
ما از همه سندیکاهای کارگری ،وجدان های بیدار و مردم شریف می خواهیم که با نوشتن نامه به رییس قوه قضاییه ایران از ایشان بخواهند که برادران زندانی و بیمارمان را از زندان آزاد کنند و بهنام ابراهیم زاده به جای زندان در کنار همسرش  برای بهبودی فرزند بیمارش تلاش کند.
سندیکای کارگران فلزکارمکانیک
هیات بازگشایی سندیکای کارگران نقاش و تزیینات                     31/5/1392
«پس از انتشار اعلامیه بالا و یاری خواستن از برادران سندیکایمان  اتحادیه کارگران فولاد آمریکا نامه زیر را برای رییس جمهور ایران، ریاست قوه قضاییه و وزیر کار ارسال کرد. این نامه جهت اطلاع به سندیکای کارگران فلزکارمکانیک فرستاده شد.»
اتحادیهٔ کارگران فولاد آمریکا
وحدت و قدرت برای کارگران
                                                                                                               
دکتر حسن روحانی،ریاست جمهوری اسلامی ایران
آقای صادق لاریجانی،رییس قوهٔ قضائیه
دکتر علی ربیعی،وزیر کار
آقایان،
این نامه را هم به‌عنوان یک سندیکالیست و هم به‌عنوان یک استاد دانشگاه برای شما می‌نویسم تا نگرانی شدید خود را در مورد رهبران سندیکایی که اکنون در زندان‌های ایران به‌سر می‌برند اعلام کنم. به‌طور مشخص، مایلم در مورد زندگی و سلامتی محمد جراحی، کارگر نقاش و عضو سندیکای کارگران نقاش و تزئینات تهران، که به‌دلیل ابتلا به سرطان تیروئید و نبود مراقبت پزشکی در خطر مرگ قرار دارد، ابراز نگرانی نمایم. همچنین، در مورد وضعیت رضا شهابی، رانندهٔ اتوبوس و عضو هیأت مدیرهٔ سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران، که در نتیجهٔ نبود مراقبت‌های پزشکی پس از عمل جراحی در وضعیت خطرناکی قرار دارد، ابراز نگرانی شدید می‌کنم. بالاخره،همچنین به‌شدت در مورد دستگیری بهنام ابراهیم‌زاده، فعال سندیکایی و حقوق کودکان، که به‌دلیل دفاع از حقوق کارگران و کودکان کار و خیابان به‌طور غیرعادلانه به‌زندان محکوم شده است، نگرانم. خانوادهٔ آقای ابراهیم‌زاده، از جمله فرزند او که به سرطان خون مبتلا شده است، در معرض فشار مالی شدید و در مرز گرسنگی قرار دارند.
من از طریق این نامه از شما می‌خواهم که همهٔ این افراد را بی‌درنگ از زندان آزاد کنید، همهٔ اتهامات علیه آنان را لغو نمایید، و در عین حال سلامتی و تندرستی آنان را تضمین کنید.
این نامه را با گفتن این مسأله به‌پایان می‌برم که با دخالت‌های کشورمان در امور ایران مخالفم، و هیچ‌یک از برنامه‌های دخالت‌جویانهٔ ایالات متحده علیه ایران مورد تأیید من نیست. در واقع، من همواره با چنین دخالت‌جویی‌هایی مخالفت کرده‌ام. در عین حال، آرزو دارم که در قلب خود جایی برای برخورد صحیح با این سندیکالیست‌ها و خانواده‌های آنان بیابید.
با احترامات متقابل
دانیل م. کووالیک
معاون ارشد مشاور کل حقوقی

اتحادیهٔ کارگران فولاد آمریکا ۵ شهریور ۱۳۹۲

هیچ نظری موجود نیست: