۱۳۹۶ مرداد ۱۹, پنجشنبه

امیر جواهری لنگرودی : رضا شهابی چهره شناخته شده جنبش سندیکایی ایران ، هیجدهم مرداد 96 به زندان برگردانده شدو مبارزه همچنان ادامه دارد!

هر دم ازین باغ بری میرسد / تازه تر از تازه تری میرسد 
خبر کوتاه است ولی عمق واقعیت تلخ و ناهنجار!
رضا شهابی به زندان رجایی شهر فراخوانده شد 

***
پیشتر گفتم و نوشتم که اعلام وصول هر نوع جریمه نقدی یا ملکی و یا وثیقه یا کفالت و یا حق آزادی ۲۰میلیونی تا  ۵۰ و۱۰۰ میلیونی  و یا اعلام رقم۲۰۰ میلیون و ۴۰۰ میلیون تومانی و گاها بیشتر از این رقم برای اعلام آزادی موقت کارگر و معلم و هر فعال و کنشگر اجتماعی ، برای تحقق یک جرم حقوقی در محاکم قضایی ایران نیست ، بلکه چماق قدر قدرتی اهالی قدرت قضایی است برای در چنگ داشتن فعال سیاسی و کشاندن دیگر باره او به بیدادگاه بلخ 


ماجرای بازگرداندن کارگر و معلم و فعال سیاسی به زندان تازه گی ندارد . ابتداء حکم غیابی صادر می کنند و از آنجا که هر زندانی یک خروار وثیقه در پرونده خودش از طرف حکام شر نه شرع ، در ذخیره دارند به فوریت و هر آنگاه که زمان برای حکومتگران اقتضاء کند و آفتابشان بر سر بام نشیند ، زنگ ها به صدا در می اید ویا با نامه توسط پست کمیته و سربازان گمنام امام زمان راهی منازل زندانی میشود و فراخوانده می شوند. پرونده همه چهره های شناخته شده این سال ها از بهنام ابراهیم زاده گرفته تا محمود صالحی - از نسرین ستوده گرفته تا نرگس محمدی- ازابراهیم مددی گرفته تا داوود رضوی- از اسماعیل عبدی گرفته تا محسن عمرانی معلم بوشهری - فراخواندن دهها فعال سندیکای نیشکر هفت تپه و دستگیری حمید شرقی فعال فلز کار میکانیک  تا رضا شهابی عضو هیئت مدیره سندیکای شرکت واحد  به زندان ... همه و همه سناریوی یک شکل و یک دستی است برای ایجاد رعب و وحشت و نشاندن فعال کارگری بر سر جای خود و باز داشتن یکایک آنان از ادامه فعالیت و مبارزه و عدم پیگیری خواسته ها و مطالبات شان . 
باردیگر رضا شهابی به زندان فراخوانده می شود و خود در کنار همسر و یاران همیشگی اش به زندان رجایی شهر میرود !

در این میان رد زنی رضا شهابی ، توسط دادستان مرکز استثنایی نیست . ادامه یک سیاست است . سیاست سرکوب فعالان کارگری و باز داشتن آنان از ادامه مبارزه و زندان را به حربه رعب و وحشت آنان بدل ساختن ... . 
اما کالبد مبارزه ای که در پیکره جنبش کارگری ایران و خاصه در تحرکات جمعی فعالان سندیکای شرکت واحد - سندیکای نیشکر هفت تپه - کانون های صنفی معلمان - کمیته هماهنگی و کمیته پیگیری و فعالان فلز کارو میکانیک و سایر تجمعات کارگری است ، نشانه نه عقب نشینی و تعطیل مبارزه بلکه ایستادگی و سازمانیابی خود و استمرار این مبارزه است 
در این سوی جهان نیز پیکره وسیع فعالان مدافع حققو کارگران ، نمانیدگان تشکل های مستقل مدافع کارگران در همه جای جهان و در پیوند با احزاب و سازمان ها و اتحادیه ها و مجامع کارگری در سطح جهان ، خود ابزار پیگیری . مدافعه از مبارزه کارگران داخل را پوشش می دهد . این مبارزه در دو سطح داخل و خارج ، به سرکوبگران رژیم همواره و همواره هشدار می دهد که مبارزه کارگران و جنبش های اجتماعی در ایران علیرغم هر سطح سرکوب؛ احضار ، بازداشت و زندان و داغ و درفش تان تعطیل بردار نیست . 
رضا شهابی و رضا شهابی ها خود خط نگهدار چنین ترسیمی از استمرار مبازه اند . او در این راه تنها نیست . همه ما با او و در کنار او هستیم 
****

خبر فراخواندن دیگر باره رضا شهابی به زندان دیروز هفدهم مرداد؛ در سطح شبکه های مجازی به وسیع ترین شکل نمود پیدا کرد و هر فعال اجتماعی - فرهنگی - سیاسی
 آنرا به قوی ترین شکل ممکن محکوم نمود . من نیز در بیان این خبر در کنار آن بسیارانم و با همه توان این بازگرداندن رضا شهابی ، فعال شناخته شده و عضو هیئت مدیره  سندیکای شرکت واحد تهران و حومه را محکوم می کنم . رضا شهابی امروز هیجدهم مرداد به زندان رجایی شهر بازگشت
امیر جواهری =========
  1. بازگرداندن مجدد رضا شهابی به زندان را محکوم می کنیم

http://vahedsyndica.com/archive/2772

رضا شهابی عضو هیات مدیره سندیکا کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه به دلیل اقدام دادستانی برای ضبط ملک وثیقه گذار امروز ۱۷ مردادماه به زندان رجایی شهر باز میگردد.

شهابی ۲۲ خردادماه ۱۳۸۹ هنگام رانندگی با اتوبوس و جابجای مسافران توسط نیروهای امنیتی بازگشت و پس از ۱۹ ماه فشار در انفرادی ۲۰۹ اوین به شش سال حبس و پرداخت مبلغ هفت میلیون و پانصد هزار تومان جریمه نقدی و پنج سال محرومیت از فعالیت های سندیکایی از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب محکوم گردید.

رضا شهابی به دلیل جراحات ناشی از خشونت نیروهای امنیتی در هنگام بازداشت و همچنین بازجویی های طولانی و طاقت فرسا از ناحیه گردن و کمر اسیب های جدی دید و به دلیل اینکه مسئولان قضایی با درمان ایشان در خارج از زندان مخالفت می کردند این عضو سندیکا در سه مرحله دست به اعتصاب غذا زد و به علت وخامت جسمانی در اثر اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل گردید و در دو مرحله از ناحیه گردن و کمر تحت عمل جراحی قرار گرفت و با تایید پزشکی قانونی به مرخصی پزشکی اعزام شد مبنی بر اینکه مراحل درمان و بهبودی در خارج از زندان صورت بگیرد. با وجود اینکه مرخصی پزشکی جزء دوران محکومیت زندانی محسوب می شود. متاسفانه دادستانی مدعی است که سه ماه از مرخصی پزشکی مورد تایید قرار نگرفته است بر همین اساس دستور ضبط وثیقه را صادر کرده است.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه اقدامات دادستانی برای باز گرداندن رضا شهابی را به زندان محکوم می کند و خواهان آزادی بی قید و شرط ایشان و لغو احکام زندان برای ابراهیم مددی و داود رضوی دو عضو دیگر هیات مدیره سندیکا می باشد و همچنین خواستار آزادی دیگر کارگران و معلمان در بند هستیم.

۱۷مردادماه ۹۶
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران

****************************************************************

رضا شهابی به زندان رجایی شهر بازگردانده شد
http://vahedsyndica.com/archive/2772


رضا شهابی عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه صبح روز هیجدهم مرداد با اصرار دادستانی تهران به زندان رجایی شهر بازگردانده شد.

این کارگر زندانی عضو سندیکا که به دلیل دو مرحله عمل جراحی سنگین در ناحیه گردن و کمر با گذاردن وثیقه دویست میلیون تومانی به مرخصی آمده بود بیش از یکسال بود از سوی دادستانی تهران تهدید می شد که در صورت عدم مراجعت به زندان ملک وثیقه گذار ضبط خواهد شد و اخیرا هم دستور ضبط وثیقه صادر شده بود.

اصرار دادستانی تهران برای بازگرداندن شهابی در حالی صورت می گرفت که پزشکی قانونی با مرخصی پزشکی باقیمانده حبس ایشان موافقت کرده بود. این کارگر زحمتکش زندانی برای جلوگیری از ضبط وثیقه بعد از ظهر روز هفدهم مرداد به زندان رجایی شهر مراجعه کرد و مسولان زندان به ایشان گفتند کهنامه آزادی شما در پرونده است و فردا صبح برای تحویل وسایل خود مجددا به زندان مراجعه کنید

صبح روز هجدهم مرداد شهابی به همراه یکی از اعضای سندیکا و همسرش به زندان رجایی شهر مراجعه کرد تا وسایل خود را تحویل بگیرد و با وجود اینکه خود ایشان نامه آزادی خود به تاریخ بیست و چهارم شهریور سال ۱۳۹۴ را در پرونده دید اما با بهانه قرار دادن غیبت شهابی در سال ۱۳۹۳ ایشان را راهی بند قرنطینه کردند و تا لحظه تنظیم خبر اطلاعی دیگری از وضعیت ایشان در دست نیست.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه زندانی کردن رضا شهابی و فشارهای مضاعف و غیرقانونی بر ایشان و سندیکای کارگران شرکت واحد را قویا محکوم می کند و اعلام می دارد حتی تداوم این فشارها نمی تواند خللی در عزم و اراده کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی برای حق خواهی و به دست آوردن حقوق مسلم و قانونی خود ایجاد کند.

۱۸مردادماه۹۶
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران
=============
بازگرداندن رضا شهابی به زندان را قویا محکوم می کنیم


http://www.rahekargar.net/browsf.php?cId=1033&Id=885&pgn=

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه اعلام نمود که رضا شهابی، عضو هیات مدیره این سندیکا، به دلیل اقدام دادستانی برای ضبط ملک وثیقه گذار، امروز، ۱۷ مرداد ماه، به زندان رجایی شهر بازگردانده می شود. رضا شهابی به شش سال حبس و پرداخت مبلغ هفت  میلیون و پانصد هزار تومان جریمه نقدی و پنج سال محرومیت از فعالیت های سندیکایی از سوی شعبه 15 دادگاه انقلاب محکوم گردیده بود که بخش اعظم آنرا در زندان گذراند و سپس به علت جراحات وارده در دوران حبس در مرخصی پزشکی قرار داشت. اما طبق بیانیه سندیکای واحد دادستانی مدعی است که سه ماه از مرخصی پزشکی او مورد تایید قرار نگرفته است و بر همین اساس دستور ضبط وثیقه را صادر کرده است.
بازگرداندن مجدد کارگران ومعلمان به زندان، از جمله آقای اسماعیل عبدی در روزهای اخیر، و همچنین تشدید اذیت و آزار کارگران هفت تپه و دادگاهی نمودن دهها کارگر زحمتکش طی روزهای اخیر در شرایطی که رشوه خواران و چپاولگران اموال عمومی هر روز فربه تر می شوند، مایه ننگ و از نظر ما کارگران محکوم است.
سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپه، خواهان لغو کامل احکام زندان و جریمه نقدی علیه رضا شهابی و دیگر فعالین کارگری و معلمان دربند بوده و آزادی بدون قید و شرط ایشان را خواستار است.
سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپه

===============================
نهاد های همبستگی با جنبش کارگری در ایران – خارج کشور
دستگیری مجدد رضا شهابی از فعالین کارگری را قویا محکوم می کنیم!

http://www.rahekargar.net/labor_iran/2017-08-10_897_kargari-rsnehadha.pdf
کارگران ایران و مردم آزادیخواه!

دیروز و امروز هفدهم و هیجدهم مرداد ۹۶، سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ، با صدور دو اطلاعیه همگان را مطلع نمود که رضا شهابی چهره  شناخته شده و از اعضاء  هیات مدیره این سندیکا، به دلیل اقدام دادستانی برای ضبط ملک وثیقه گذار، به تاریخ ۱۷ مرداد ۹۶ ، به زندان رجایی شهر فراخوانده  شده است.

بر ما آشکار است که فراخواندن رضا شهابی به مانند فراخواندن اسماعیل عبدی دبیرکل سابق و عضو ارشد کانون صنفی معلمان ایران و یا محسن عمرانی، فعال صنفی معلمان  و در همين راستا تشدید اذیت و آزار کارگران هفت تپه و دادگاهی نمودن دهها کارگر طی هفته هاي اخیر، همه و همه  زنجیره بهم پیوسته ای از فشار و بازداشتن فعالان  سندیکایی و صنفی از فعاليت براي احقاق حقوق خود و مانع تراشی در مقابل اقدام مستقل مبارزاتی كارگران است .

روند دستگيري و زنداني نمودن  فعالين كارگري در طول سالهای حکومت جمهوری اسلامی به ويژه طي چند سال اخير تسریع یافته است. فعالین كارگری در شرايط ممنوعيت تشكلات مستقل كارگری، به اعتراض به وضعیت نابرابر موجود بپا خاسته اند. هر روز شاهد دهها اعتراض و اعتصابات کارگری صنایع و کارخانجات مختلف هستیم. رژيم سرمایه جمهوری اسلامی از ترس فراگیر شدن این حرکتهای کارگری برای وادار كردن كارگران به سكوت و تمكين و درهم شكستن روحيه مبارزاتي آنان، فعال ترين و فداكارترين چهره های كارگری را به هر بهانه ایی به بند می كشد.
ما نهاد های همبستگی با جنبش کارگری در ایران – خارج کشور، دستگیری مجدد رضا شهابی را به شدت محکوم می کنیم. نهادهای همبستگی بر این واقف هستند فعالين كارگري أي چون رضا جنبشی را نمایندگی می کنند که حتی زندان ، شکنجه و سرکوب بیرحمانه، نمی تواند أراده طبقاتي آن ها را متزلزل كند. باز گرداندن رضا شهابی به زندان اين وظيفه عاجل را در مقابل ما قرار مي دهد  تا متحدا  برای آزادیش تلاش نمائيم. و این مسئولیت را بر عهده همه ما می گذارد که به هر طریق ممکن از وی حمایت کنیم و صدای حق طلبی این کارگر مبارز را که به خاطر دفاع از حقوق و بهبود سطح معیشت و زندگی خود و هم طبقه ایهایش، سال هایی از عمر خود را در زندان بسر برده و اکنون به زندان برگردانده شده است  به  سازمانها و نهادهای کارگری جهان برسانیم. باید تلاش نمود در یک کمپین سراسری تمامی نهادها و تشکلهای کارگری در سطح جهانی را فراخواند تا متحدا خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط رضا شهابی و دیگر کارگران دستگیر شده گردند .
 ما همچنين خواهان لغو احکامي كه علیه  دیگر فعالین کارگری و معلمان دربند صادر شده هستيم  و خواهان آزادی بدون قید و شرط آنها هستيم.
زنداني سياسي، كارگر زنداني آزاد بايد گردد
نهاد های همبستگی با جنبش کارگری در ایران – خارج کشور
http://nahadha.blogspot.com
چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ برابر با ۰۹ اگوست ۲۰۱۷

=======================================
رضا شهابی، عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد، دوباره زندانی شد
http://asre-nou.net/php/view.php?objnr=41508


http://asre-nou.net/php/images/reza-shahabi4.jpg

به نوشته سایت عصرنو به نقل از رادیو فردا،
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰ اوت ۲۰۱۷ آمده است : سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه اعلام کرد که در پی فشارهای دادستانی برای بازگرداندن رضا شهابی، عضو هیئت مدیره این تشکل، به زندان، وی روز چهارشنبه ۱۸ مرداد، خود را به زندان رجایی‌شهر کرج معرفی کرد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه اشاره کرد که آقای شهابی که به دلیل دو مرحله عمل جراحی سنگین در ناحیه گردن و کمر با گذاردن وثیقه
۲۰۰ میلیون تومانی به مرخصی آمده بود از بیش از یک سال گذشته از سوی دادستانی تهران تهدید می‌شد که در صورت عدم مراجعه به زندان، ملک وثیقه‌گذار ضبط خواهد شد و اخیراً هم دستور ضبط وثیقه صادر شده بود.

بر اساس بیانیه این تشکل کارگری، رضا شهابی برای جلوگیری از ضبط وثیقه، بعد از ظهر روز سه‌شنبه
۱۷ مرداد به زندان رجایی‌شهر مراجعه کرد و «مسئولان زندان به او گفتند که نامه آزادی شما در پرونده است و فردا صبح برای تحویل وسایل خود مجدداً به زندان مراجعه کنید».

سندیکای کارگران شرکت اتوبوس‌رانی تهران و حومه اشاره کرد که این فعال کارگری صبح روز چهارشنبه همراه با یکی از اعضای سندیکا و همسرش به زندان رجایی‌شهر مراجعه کرد تا وسایل خود را تحویل بگیرد و «با وجود اینکه نامه آزادی خود به تاریخ
۲۴ شهریور سال ۹۴ را در پرونده دید اما با بهانه قرار دادن غیبت شهابی در سال ۹۳، او را راهی بند قرنطینه کردند و اطلاعی دیگری از وضعیتش در دست نیست».

این تشکل کارگری روز سه شنبه در بیانیه‌ای نوشته بود: «دادستانی مدعی است که سه ماه از مرخصی پزشکی رضا شهابی مورد تأیید قرار نگرفته است و بر همین اساس دستور ضبط وثیقه را صادر کرده بود».

بازگشت رضا شهابی به زندان در شرایطی صورت گرفت که سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه پیش از این خبر داده بود که محکومیت وی با احتساب مرخصی استعلاجی، در روز
۱۶ اردیبهشت ۹۴ پایان یافته است و مسئولان قضایی نیز این موضوع را به صورت «شفاهی» اعلام کرده‌اند.

با این همه، بر اساس گزارش‌ها، مقام‌های قضایی در حدود یک سال گذشته بارها این فعال کارگری را برای بازگشت به زندان تحت فشار قرار داده بودند.

در این ارتباط، سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه ای در روز دهم اردیبهشت خبر داده بود که «رضا شهابی که از مهر سال
۹۳، پس از گذراندن ۴ سال زندان به مرخصی درمانی آمده بود، اخیراً به زندان فراخوانده شده است».

همچنین کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری در بهمن سال گذشته در نامه ای به آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، از اقدامات مقام‌های قضایی و امنیتی ایران در تحت فشار قرار دادن رضا شهابی برای بازگرداندن دوباره او به زندان ابراز نگرانی کرده بود.

این اتحادیه بین‌المللی کارگری بازگشت آقای شهابی به زندان را به معنای نقض قوانین بین‌المللی و حقوق بشر دانسته و خواستار پایان اذیت و آزار او شده بود.

آقای شهابی روز
۲۲ خرداد سال ۸۹ به دست مأموران امنیتی بازداشت شد و پس از گذشت ۱۹ ماه در انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین، از سوی دادگاه انقلاب اسلامی به شش سال زندان، پنج سال محرومیت از فعالیت‌های سندیکایی و پرداخت ۷٫۵ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد.

به گفته سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه، «رضا شهابی به دلیل جراحات ناشی از خشونت نیروهای امنیتی در هنگام بازداشت و همچنین بازجویی‌های طولانی و طاقت‌فرسا از ناحیه گردن و کمر آسیب‌های جدی دید».

این تشکل کارگری با اشاره به مخالفت مسئولان قضایی با درمان آقای شهابی و سه مرتبه اعتصاب غذای او افزود: «این عضو سندیکا به علت وخامت جسمانی در اثر اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد و در دو مرحله از ناحیه گردن و کمر تحت عمل جراحی قرار گرفت و با تأیید پزشکی قانونی به مرخصی پزشکی اعزام شد مبنی بر اینکه مراحل درمان و بهبودی در خارج از زندان صورت بگیرد».

بر اساس بیانیه سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه، «با وجود اینکه مرخصی پزشکی جزء دوران محکومیت زندانی محسوب می‌شود. متأسفانه دادستانی مدعی است که سه ماه از مرخصی پزشکی مورد تأیید قرار نگرفته است بر همین اساس دستور ضبط وثیقه را صادر کرد».

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه با محکوم کردن اقدامات دادستانی برای بازگرداندن رضا شهابی، خواستار آزادی بی قید و شرط او و همچنین لغو احکام زندان برای ابراهیم مددی و داود رضوی، دو عضو دیگر هیئت مدیره این تشکل دیگر کارگران و معلمان زندانی شد.

آقای مددی به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی» و «اخلال در نظم عمومی از طریق حضور در تجمعات غیرقانونی» به پنج سال و سه ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

آقای رضوی نیز با اتهامات مشابهی روبرو است و دادگاه انقلاب تهران او را به پنج سال زندان محکوم کرده است.

در حال حاضر، تعدادی از فعالان کارگری و صنفی مانند اسماعیل عبدی و محسن عمرانی به اتهام‌های امنیتی زندانی هستند.

پیش از این، سازمان عفو بین‌الملل روز دهم اردیبهشت در بیانیه ای اشاره کرد که شماری از فعالان صنفی از جمله محمود بهشتی لنگرودی، محمدرضا نیکنژاد و مهدی بهلولی، سه عضو سابق یا فعلی هیئت مدیره کانون صنفی معلمان ایران (تهران)، محمود صالحی، عضو کمیته پیگیری ایجاد تشکل‌های کارگری و جعفر عظیم زاده و شاپور احسانی راد، رئیس و عضو هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران با خطر زندانی شدن مواجهند.

به گفته این سازمان، «تمامی این افراد پس از محاکمه‌های به شدت ناعادلانه در دادگاه‌های انقلاب با اتهاماتی بی اساسی مانند اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام، اخلال در نظم عمومی و تشکیل گروه با هدف برهم زدن امنیت کشور به زندان‌های طولانی مدت
۵ تا ۱۱ سال محکوم شده‌اند.

بر اساس این گزارش، عثمان اسماعیلی، یک فعال کارگری، هم که از سوی دادگاه انقلاب اسلامی سقز در کردستان به یک سال زندان محکوم شده بود، در انتظار نتیجه جلسه رسیدگی دادگاه تجدید نظر خود است که چند ماه پیش برگزار شد.

عفو بین‌الملل اشاره کرده بود که احکام زندان برای این فعالان به خاطر فعالیت‌های مسالمت آمیز صنفی شان، مانند «برگزاری تجمعات مسالمت آمیز از جمله در روز جهانی کارگر، تظاهرات صلح آمیز علیه دستمزدهای پایین، انتشار عکس‌های تظاهرات کارگری در اینترنت، دریافت دعوت نامه برای شرکت در جلسات بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری، امضای بیانیه در حمایت از اتحادیه‌های کارگری و جمع‌آوری امضا برای درخواست افزایش حداقل دستمزد» صادر شده است.

برخوردهای امنیتی و قضایی با کارگران و فعالان کارگری در ایران در شرایطی ادامه دارد که جمهوری اسلامی ایران موافقت خود را با مقاوله‌نامه‌های سازمان بین‌الملل کار در مورد آزادی تشکل‌یابی کارگران ابراز داشته است.

====================

ادامه دارد ...

هیچ نظری موجود نیست: